Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kvpolcja fn

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кавадарци го лишиле од слобода С.Д.(45) од Кавадарци,вчера, недела 26 јануари околу 21.30 часот затоа што бил затекнат како извршува тешка кражба во куќа на ул.„Пролетерска“ во Кавадарци.

- Крадецот бил задржан во Одделенето за внатрешни работи во Кавадарци и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, пишува во соопштението на СВР Велес/У.Ј .

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново