Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policijakavadarci fin

10.08.2020 

Во саботата, на 08 август, во 17.00 часот полицијата го идентификувала С.А (53) од Кавадарци на улица наместо во неговиот дом и покрај издаденото Решение за самоизолација од ДСЗИ Велес.

Кавадарчанецот имал Решение за самоизолација со времетраење од 01.08.2020 до 14.08.2020 година.

Бидејќи тој не се придржувал по решението , со што сторил кривично дело по чл.206 од Кривичниот Закон на РСМ, полицијата против С.А поднела кривична пријава и нему му е одреден 14-дневен карантин во хотел определен од Владата на РСМ./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново