Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
CJZЕдногодишно дете е најмладиот пациент инфициран во корона вирус во Кавадарци. Тоа е дел од денеска дијагностицираните единаесет случаи.

„Во последните 24 часа вирусот е дијагностициран кај 11 лица во Кавадарци. Од нив шест се жени и пет мажи. Еден од новите позитивни на возраст од 38 години е хоспитализиран во приватна клиника во Скопје. Едногодишното дете не посетувало градинка. Работиме на утврдување на контактите“ рече епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

 Од денеска е зголемен бројот на термини за тестирање, но и покрај тоа термините брзо се потполнуваат./ А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново