Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kovid kavadarci

25.11.2020

Дваесет и осум нови ковид позитивни се регистрираат во денешната статистика на Центарот за јавно здравје Кавадарци за тиквешкиот регион, заклучно со 13.30 часот.

Во Кавадарци има 16 нови позитивни на возраст од 17 до 79 години, двајца во Росоман  од 70 и 78 години, шестмина во Неготино на возраст од 19 до 59 години и четворица на возраст од 31 до 54 години во Демир Капија.

„Меѓу денешните позитивни има еден здравствен работник од Кавадарци. Исто така позитивни се и две негователки од два објекта на детската градинка во Кавадарци поради што во изолација се по 11 деца и по 1 воспитувачки и 1 негователки. Вкупно во изолација се 22 деца и 2 воспитувачки и 2 негователки“ информира епидемиолог д-р Ристе Јовановски.

Во последните 24 часа починати се две лица од Кавадарци на возраст од 66 и 81 година.


Ангел Данов

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново