policiska stanica kavadarci 32832899832

Триесет годишен кавадарчанец е повреден вчера попладне, откако во него удрил автомобил „Опел астра“ со кавадаречки ознаки. Исто така возилото удрило и во паркиран автомобил, потврдуваат од СВР Велес.

stand sobiranje

 

Седумнаесет годишното момче кое на Водици го извади светиот крст од водите на реката Луда Мара заедно со навивачката група „Лозари Исток“ започна хуманитарна акција за помош на своја сограѓанка на која и е потребна операција во Германија.

policija12w
 
23 годишен неготинец, управувајќи „Ауди А3“  влетал во излог од парфимерија во Неготино. Од полицијата информираа дека е причинета  само материјална штета .

kavadarci

По повод верскиот празник Богојавление - Водици во Кавадарци беше направен голем Богојавленски водосвет на водите на реката Луда Мара, каде присуствуваа голем број верници.

soobrakajka22

Автомобил „Југо“ излета вечерва во коритото на реката Луда Мара, во близина на спомен куќата на Страшо Пинџур  во Ваташа. Возачот на возилото се здобил со телесни повреди.

feni fin

Апелацискиот суд во Скопје го потврдил решението на Основниот суд во Велес со кое се одобрува Планот за реорганизација на „Фени индустри“ од Кавадарци, информираа од компанијата „ГСОЛ/Еуроникел“.
Во соопштението од компанијата напишаа:

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Најново