29104020 409127802863522 5187769840105947136 nПедесет и седум годишниот кавадарчанец Љ.Н се здобил со телесни повреди на своето работно место, потврдија од СВР Велес.

UrivanjenabarakaKV

19.08.2020

По налог на градежниот инспектор на Општина Кавадарци денес се руши дивоградба лоцирана на кејот на реката Луда Мара.

KVploshtad fin

17.08.2020

Од вкупно седуммината, шест граѓани на Кавадарци и еден на Неготино се новозаразени со Ковид-19.

soobrakajkaGradsko Prilep

13.08.2020
На патот Градско – Прилеп, кај село Раец, вчера вечер околу 20.45 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.А.(56) од Битола и патничко возило „ланчија“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Љ.П.(42) од Кавадарци.

policijakavadarci fin

10.08.2020 

Во саботата, на 08 август, во 17.00 часот полицијата го идентификувала С.А (53) од Кавадарци на улица наместо во неговиот дом и покрај издаденото Решение за самоизолација од ДСЗИ Велес.

PoliciskastanicaKV fin

5.08.2020

Вчера вечер ,околу 20.30 часот, додека извршувал работни задачи во маркет во Кавадарци, продавачот С.Д.(37), бил физички нападнат од едно, од вкупно две непознати лица, кои се обиделе да извршат кражба.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново