79532666 1589642861211167 1192543836628820375 o

26.06.2020

Коалицијата „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ  вечерва предизборната програма и кандидатите за пратеници ги претстави пред членовите и симпатизирите во Кавадарци и Неготино.

lozaridimkovskiМинистерот за земјоделство Трајан  Димковски денеска одржа работен состанок со претставници на Здружението „Напредни лозари“.  На состанокот се  разговараше за цената и пласманот на грозјето и подобрените услови за производство на вино. Тој  информира дека цената на предадено грозје, оваа година нема да биде пониска од ланската и дека целокупното произведено грозје од оваа реколта ќе биде откупено. Лозарите беа целосно исплатени во изминатиов период, исплатени се сите заостанати долгови направени од претходната власт.

kozuvcanka1

22.06.2020

Кожувчанка ДОО денеска во ЈЗУ Универзитетска клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар донираше медицинска опрема во вредност од 10.000 евра, за заштита на пациентите во новонастанатата состојба со COVID19 кризата во нашата држава.

29104020 409127802863522 5187769840105947136 n(20.06.2020)  Продолжува да се шири корона вирусот во Кавадарци. Регистрирани се уште два нови случаи.

bolnicaKV fin

19.06.2020

Доктор од кавадаречката болница е нов позитивен случај на Ковид 19 во Кавадарци, потврдуваат од Центарот за јавно здравје.

sportskasalaJasmin fin

17.06.2020

Вчеравечер околу 19.30 часот во полициската станица во Кавадарци, шеесет и осум годишниот дедо Ќ.М. од Кавадарци пријавил дека во понеделникот вечерта десет години помладиот сограѓанин С.К го натепал неговиот внук.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново