Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Педесет и пет годишен маж загина, неговата четириесет и едногодишна сопруга се здоби со повреди на граден кош а трите деца на возрас од десет, осум и една година имаат само нагмечувања и гребаници. Сите членови на семејството се србски државјани. Сообраќајната несреќа се случи рано утрово, околу 05:20 часот, на автопатот Неготино- Демир Капија, во близина на хотел „Парк“.

Тогаш патничкиот автомобил марка "Daewoo“, со српски регистерски ознаки, удирил лево во заштитна еластична ограда од автопатот Неготино - Демир Капија и влетал на коловозните ленти од спротивен правец.

На лице место починал мажот додека неговата сопруга и трите малолетни деца се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во болницата во Велес.

Увид на лице место изврши надлежен Јавен обвинител и увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Велес. Во временскиот период од три ласа по несреќата сообраќајот на автопатот Неготино - Демир Капија се одвиваше по една коловозна лента додека од спротивна страна беше во прекин. Пред еден час на автопатот е нормализирано движењето на возилата во двете насоки.

Првичните информации поврзани со сообраќајката се дека сопругата го управувала автомобилот кога се случила несреќата. Жената го заменила сопругот за да се одмори од долгото патување но, најверојатно заспала. Инаку настраданото семејство патувало на одмор во Грција./У.Ј

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.