Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За да не објави компромитирачки материјали на социјалните мрежи кои се однесувале на двајца Неготинци лицето А.Ц.(30) од Кавадарци се обидело да ги уценува преу телефон.

Тој им барал пари. Но, уценуваните Неготинци не потклекнале на уцената туку го пријавиле случајот во полициската станица во Неготино .

Полицијата постапила веднаш и за кратко време го открила уценувачот. Во петокот на 13 октомври А.Ц бил лишенод слобода поради основано сомнение за сторено кривично дело „Уцена“ .

По извршениот разговор и собраниот доказен материјал полицијата против уценувачот А.Ц. од Кавадарци до ОЈО ќе поднесена кривична пријава за извршено кривично дело „Уцена“./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.