Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Новиот градоначалник на Неготино, Тони Делков и новоизбраните советници во неготинскиот совет денеска ги добија уверенијата од општинската изборна комисија.

Диме Витанов како носител на листа за советници од СДСМ и коалициските партнери го честиташе изборот на Тони Делков за градоначалник на општина Неготино и изборот на советници во Советот на општината. Се заблагодари на Општинската комисија за спроведување на изборната постапка во фер и 

демократска атмосефера.

„Благодариме на сите граѓани за укажаната доверба, единствено што можеме денес да порачаме е дека ќе направиме напори Неготино да биде општина со која што сите ќе се гордееме - нагласи Делков.

Љупчо Пасинечки, советник од ВМРО-ДПННЕ, исто така го честиташе изборот на советници и на Делков за градоначалник.

„Се надевам дека во наредниот четиригодишен период ќе го направиме Неготино подобро место за живеење на сите граѓани на општината - рече тој.

Честитајќи го изборот, претседателката на Општинска изборна комисија Нетка Веселинова им посака успешна работа во наредните четири години.

„Да се потрудиме сите заеднички да направиме една подобра и поуспешна општина“ порача градоначачникот Делков.

Примопредавањето на функцијата градоначалник најавено е да се случи во текот на утрешниот ден./А.Д

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.