Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ноќеска три ипол часа по полноќ автопатот А1 кај местото викано .„Арсова лака“ се случила сообраќајна несреќа во која учествуваале патнички автомобил марка „Сеат леон“ со неготински регистарски ознаки управуван од дваесет и четиригодишниот С.Ј. од Неготино и патнички автомобил марка „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од шеесет и пет годишниот Ѓ.Ч. од Скопје.

Во сообраќајната несреќа на лице мето починал младиот неготинец С.Ј додека скопјанецот Ѓ.Ч. со тешки телесни повреди е пренесен во Општа болница во Кавадарци. Тој се бори за живот.

Увид на местото на настанот изврши екипа од полициската станица од Општа надлежност во Неготино. /У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново