Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Педесет годишниот Д.М од Неготино се здобил со телесни повреди откако вчера околу 8 часот во него удрил автомобил.

Од полицијата информираат дека патнички автомобил марка  „Фолксваген Буба“ со неготински регистарски  броеви управуван од М.Д.(24) удрил во пешакот    Д. М.(50) од Неготино.

„ Пешакот е пренесен во ЈЗУ Општа болница Неготино, каде по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа на ПС ОН Неготино“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.