Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svr1 fin

Во временско растојание од само 10 минути две сообраќајни несреќи се случија вчеравечер во кои има повредени патници со здобиени тешки телесни повреди. Првата се случи во Неготино, во 19.20часот, на крстосница на улиците „Мaршал Тито“, „Борис Кидрич“ и ул.„Антигона“, во која патнички автомобил марка „Фолксваген Шаран“ со кавадаречки регистарски броеви управувано од Ѓ.Б.(61) од Кавадарци удрил во пешак Б.С.(83) од Неготино.

Старецот се здобил со витално загрозувачи повреди по неговото здравје за што бил транспортиран во Клиничкиот центар во Скопје откако во Здравствениот дом му била укажана лекарска помош.
Полицијата од полициската станица во Неготинио изврши увид на местото на несреќата.
Резултатите од увидот ќе треба да ја утврдат причината како се случила несреќата.

По десет минути од првата, во Тиквешкиот регион се случи и втора сообраќајна несреќа поточно на регионалниот пат Градско – Прилеп. Несреќата се случи на крстосница за село Трстеник. Во неа учествуваа патнички автомобил марка „Пежо“ со кавадаречки регистарски броеви управуван од С.Н.(57) од село Трстеник и патнички автомобол марка „Цитроен“ со скопски регистарски броеви управувано од М.М.(25) од Скопје.

Во несреќата со телесни повреди се здобиле возачот на патничкиот автомобил „Пежо“, сопатникот Н.Н.(49) од село Трстеник и возачот на патничкиот автомобил „Цитроен“ со сопатникот М.И.(22) од Скопје.

По укажаната лекарска помош во ЈЗУ Општа Болница - Кавадарци лицето Н.Н. е препратена во Клинички Центар - Скопје додека останатите се пуштени на домашно лекуввање. Увид на местото на случката изврши екипа од полициската станица од Кавадарци.

Резултатите од увидот ќе треба да ги расветлат причините на несреќата/У.Ј

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.