Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svrtabli fin

По претходна расправија со неговите родители, триесет годишниот К.Ќ од Неготино, земал нож од кујната и самиот си нанел убодна рана на левата рака. Немилиот настан се случил во средата вечер, на 7 ноември,  околу 23.30 часот во семејната куќа на улицата: „Манчо Малиминов“ во Неготино.

-Повредениот е пренесен во Итна медицинска помош во Неготино каде му е санирана повредата, рече портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Случката во полициската станица од општа надлежност во Неготино по службена должност ја пријавил лекар од Итната помош во Неготино./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново