Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svrveles fin

Дваесет и едногодишен маж од неготинско село пријавило во Секторот за внатрешни работи во Велес дека во петокот ноќта, на 16 февруари, околу 01.30 часот било присилено на полов однос од непознато лице пред наплатната станица „Градско“ .

- По наредба на Јавен обвинител момчето е упатено на медицински преглед. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот,рече портпаролот Верољуб Додевски./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново