Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


mostotPepeliste fin

Поради реконструкција на мост на реката Вардар кај село Пепелиште од денеска, четврток 21 март, сообраќајот се пренасочува по земјениот пат село Пепелиште – Криволак за возила со вкупна тежина до 7,5 тони.

Извршувањето на градежните работи на регионалниот патен правец Неготино – Лакавица ќе биде сообраќајно регулирано со тоа што на самото место ќе биде поставена соодветна вертикална сообраќајна сигнализација.

Овој сообраќаен режим ќе трае до завршување на градежните активности, информираат од АМСМ./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново