Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

verizensudar fin

Верижен судир на четири возила, што се случи попладнево, на 28 ноември, е причината за пренасоченот сообраќај од автопатот Неготино - Градско на старот регионален пат.

- Судирот на четири автомобили, кои се движеле во ист правец се случил околу 15 часот. Се врши увид на лице место, рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Засега нема повеќе информации за несреќата. Се чекаат резултатите од увидот на полциската екипа на Секторот за внатрешни работи./ У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново