rosoman fin

28.07.2020

Во Општина Росоман денеска ќе нема вода за пиење од периодот од 9 до 16 часот.

rosoman fin

2.06.2020

Во соопштението преку кое Општина Росоман и Градоначалникот Бранко Јанев им се обрати на граѓаните се вели:

duhovden fin

 

osnovensudKV fin

Основното јавно обвинителство Кавадарци до Основниот суд Кавадарци поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице обвинето дека сторило кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија” од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Rosomantepackasonoz fin

Момче од Албанија во физичка пресметка, со остар предмет, повредил татко и син од селото Рибарци во Росоман. 

gradinka rosomanСе прошири капацитетот и на детската градинка „Праскичка“ во Росоман. Сега ќе може да бидат згрижени сите деца кои досега чекаа прием во градинка.

protest0Претставници на здружението „Тиквешки лозаро овоштари“ вечерва со поддршка на членови и раководството на ВМРО-ДПМНЕ од Кавадарци,  го блокираа патот Градско-Прилеп кај Росоман. Блокадата траеше околу еден час по што се создадоа подолги колони возила.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

KOZUVCANKA 2021 01

 
   
   
   
   

Најново