643 1

21.03.2021

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица - Тигар и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, вчера, пресекоа меѓународен канал за транспорт на марихуана од Република Албанија во Република Северна Македонија во количина од околу 200 килограми и приведоа две лица, соопшти портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

Policijastop fin

21.03.2021

Во возило, со струшки регистерски ознаки, во кое освен возач се возел и совозач, вчера полицијата открила транспорт на 180 килограми мархуана. На возилото му било сигнализирано од страна на полициска екипа кај село Манастирец, Росоман да застане но тоа продолжило да вози со зголемена брзина.

marihuana fin

12.02.2020

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во соработка со полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции, СВР Велес и Регионален центар Југ, по претходна пријава, на патот кон село Паликура, општина Росоман, во приватен објект, пронашле 10 вреќи со 98 пакувања марихуана, во вкупна количина од околу 100 килограми, соопштија од МВР.

rosoman fin

28.07.2020

Во Општина Росоман денеска ќе нема вода за пиење од периодот од 9 до 16 часот.

rosoman fin

2.06.2020

Во соопштението преку кое Општина Росоман и Градоначалникот Бранко Јанев им се обрати на граѓаните се вели:

duhovden fin

 

osnovensudKV fin

Основното јавно обвинителство Кавадарци до Основниот суд Кавадарци поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице обвинето дека сторило кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија” од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново