MiloshovskiZdravkovskiPandov fin

27.11.2020

„Заев не успеа да донесе инвестиции, да го подобри здравството, да го заштити достоинството на државата, подобар живот што го ветуваше а успеа да направи многу предавства и да ги обедини граѓаните против Заев“. Вака вечерва ја започна изјавата за медиумите актуелниот пратеник во македонскотот Собрание и висок функционер во партиското раководство на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски во Велес. Тој изјавата ја даде во непосредна близина на споменикот на Панко Брашнаров, во новиот дел на градот,каде десеттици возила во неколку километарска колона пристигнаа откако претходно тргнаа од Спомен костурницата во Велес и го завршија протестот со блокада на дел од улицата „Благој Ѓорев“.

Zashtitnimaski fin

27.11.2020

Вчера вечер во 21.00 часот во Полициската станица Велес Д.П.(45) од Велес пријавила дека, околу 20.30 часот била нападната од куче домашен миленик. Каснувањето на жената се случило додека таа се движела по ул.„Славе Петков“.

Infektivnosluzbenvlez fin

27.11.2020

Жена на 70 години од Велес примена пред две недели и маж на 58 години од населба Горно Оризари примен пред два дена се починати денеска на Инфективното одделение во Општа болница Велес. Двајцата пациенти се потврдено позитивни на Ковид.

VeleskabolnicaInfektivnonoemvri fin

26.11.2020

Велешанецот починал вчера вечер околу 20 часот откако бил примен на Инфективно одделение во велешка болница поради здравствени проблеми но со направен тест на коронавирус било утврдено дека е позитивен. По тридневно болничко лекување од Интерсно бил префрлен на Инфективно одделение. Таму се лекувал 5 дена од Ковид-19. За жал вчера вечер починал.

Infektivnooddelenieprozorsolekar fin

 25.11.2020 

Маж на 75 години од Велес непотврден на Ковид кој починал вчера вечер околу 20 часот и жена на 67 години од село Јаболчиште позитивно потврдена што почина утринава на Инфективно одделение во велешка болница се нови две жртви на опасниот вирус. Со нив црниот биланс во општината се искачи на бројка од 60 починати ковид пациенти од почетокот на епидемијата во државата.

bolnica fin

24.11.2020

На Инфективно одделение во велешка Општа болница вчера вечерта почината е пациентка од Свети Николе на 56 годишна возраст која била потврдено позитивна. Денеска, пациентка на 73 години од Велес, потврдено позитивна,е префрлена на клиника за Нефрологија поради влошена бубрежна болест.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново