Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Личностите спомнати како фантом гласачи од страна на СДСМ, си ја задржале истата адреса и во избирачкиот список ги имало само еднаш, реагираат ВМРО ДПМНЕ. Тие немале никаква поврзаност со пратеникот Коџабашиев, се вели во писмената реакција на партијата.

„СДСМ очајно се обидува да избега од избори и прави се' што може да се спаси од соочување со народот. Со финти и трикови, кои со години ги користат, повторно се обидуваат да го манипулираат народот, но тие повеќе не поминуваат“, стои во писменото соопштение на ОК на ВМРО ДПМНЕ.

Од ДПМНЕ реагираат дека опозицијата со измислени сценарија и афери се обидувала да ги изврти работите./Д.С

 

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново