Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска околу пладне на регионалниот пат Велес – Чашка кај поранешната фабрика за порцелан се случи сообраќајна незгода во која се судрија две патнички возила со велешки регистарски ознаки ,марка „Опел вектра“ од Д.А.(66) и марка „Сузуки свифт“ управувано од И.И.(39). 

За среќа во незгодата е причинета само материјална штета. 

На местото на случката увид направи екипа од СВР Велес. Увидот се очекува да ги открие причините за сообраќајката ./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.