Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Денеска околу пладне на регионалниот пат Велес – Чашка кај поранешната фабрика за порцелан се случи сообраќајна незгода во која се судрија две патнички возила со велешки регистарски ознаки ,марка „Опел вектра“ од Д.А.(66) и марка „Сузуки свифт“ управувано од И.И.(39). 

За среќа во незгодата е причинета само материјална штета. 

На местото на случката увид направи екипа од СВР Велес. Увидот се очекува да ги открие причините за сообраќајката ./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново