Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Триесет и шест годишниот антрополог Дејан Арсовски,дипломец на Институтот за етнологија и антропологија на Природно математички факултет е новиот Претседател на ОО на СДСМ во Велес.

Тој има седумнаесет годишен партиски стаж. Започнал како активист во 2000 година а осум години подоцна е избран за Претседател на локалниот клуб Социјал демократската младина на Велес за мандатниот период 2008- 2012 година. Две години подоцна Арсовски е избран за член на Извршниот Одбор на партиската организација со четири годишен мандат. Исто така досега бил и член на Советот на општина Велес во мандатниот период од 2010 до 2013 година.

Дејан Арсовски е актуелен директор на ЈП Хидросистем „Лисиче“. Тој ја наследи функцијата Претседател од Панче Иванов, актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.