Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Дваесет и осум годишната В.П, вчера била нападната од непознато машко лице на возраст од 30 години додека се движела од „мало мовче“ кон улицата „Петре Прличко“. Нападот се случил околу 18 часот, кога во еден момент од зад грб крадецот се обидел да и ја оттргне од левата рака женската ташна. Жената не му дозволила на крадецот да ја постигне целта бидејќи се одбранила.

Единствено не успеала да си го сочува мобилниот телефон што го држела во раката кога со лактот од десната рака крадецот ја удрил по главата и избегал во правец кон централниот градски пазар. 

Нападнатата жена го пријавила нападот во полициската станица на СВР Велес. Полицијата трага по напаѓачот што жената го видела и добро го опишала на полициските инспектори./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.