Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Двајцата велешани биле нападнати од пет бездомни кучиња од непозната раса.

“При обид да се одбрани лицето Н.Ш. било каснато од едно од кучињата за десната рака во делот на прстите, при што, му била нанесена повреда,“ пишува во информацијата на Секторот за внатрешни работи во Велес.

Нападот се случил во петокот, на 13 април, попладнето на улицата „Шефки Сали“.

- Каснатиот велешанец прво бил примен на хирушкото одделение во ЈЗУ Општа болница во Велес каде по укажаната помош во санирање на раната бил префрлен и на Инфективното одделение за да прими вакцина бидејќи, според кажувањето на пациентот кучето не било со маркица и не било третирано, рече портпаролката на болницата Марина Андова./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.