Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

По изборот на претседател направени се и кадровските промени во Општинскиот Комитет на ВМРО ДПМНЕ кои донеле нова енергија во партијата, подготвена да покаже почит кон сите граѓани, да подаде рака за секој што има било каква идеа, предлог и сугестија, соопшти на прес конференција новиот претседател Игор Здравковски. Тој обраќајки се на јавноста побара обединување изразено преку поддршка на програмските активности, партиските идеи и љубовта кон државата.

- Во животот за мене најзначајни вредности се чесноста, искреноста, транспаретноста, семејството, соживотот. Така ќе биде и во политиката. Цврсто ќе стојам зад овие вредности, затоа што сметам дека тоа е вистинскиот правец во кој треба да се движиме, рече Здравковски.

Исто така, Здравсковски соопшти дека за нови потпретседатели на комитетот во Велес се избрани Александар Бузалков и Кирил Лазов како и Дејан Палашев за нов секретар.

- Во Општинскиот комитет членуваат уште триесетина луѓе кои идат од различни професии како доктори, професори, правници, економисти, наставници, архитекти, луѓе вработени во приватниот сектор, луѓе сопственици на фирми и други. Сите до еден докажани професионалци, дел од нив поискусни со многу идеи, а дел се млади но многу енергични. Немаме никава дилема дека овој тим на наредните избори ќе донесе победа за ВМРО ДПМНЕ во Велес, затоа што велешани секогаш знаат да препознаат искрени и чесни намери, знаат да препознаат работа,а не празни ветувања, рече Здравковски.

Претседателот на комитетот во Велес најави дека во наредниот период ќе работи и на екипирање на партиските комисии и работни тела во Велес. Здравковски ги повика сите заинтересирани членови , симпатизери и граѓани, кои имаат желба преку личен ангажман да дадат приоднес во развојот на партијата да се јават на јавниот повик, што партијата ќе го објави за неколку дена, како би добиле можност за вклучување во работата и преку личниот ангажман би ја поддржале новата енергија на велешкиот комитет на ВМРО ДПМНЕ./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.