Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

SpomenikKonjanik fin

Со положени букети цвеќе и оддадена почит пред спомен-обележјата на загинатите херои од Втората светска војна во Спомен костурницата, пред спомениците на Илинденците и на Панко Брашнаров, Преседавач со Првото заседание на АСНОМ и потпретседател на Президиумот на АСНОМ беше одбележан денеска во Велес големиот празник 2 Август, Ден на Републиката.

SpomenikKosturnica fin

Во одбележувањето учествуваа делегации на Општина Велес, Сојузот на борци, институции, установи и здруженија на граѓани.

SpomenikPanko fin

На Спомен костурницата беше одржана пригодна програма во која настапија музичарот Исмаил Дурмишовски и членови на Друштвото на писатели „Коста Солев Рацин“ со рециталот „Стих за Илинден“./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.