Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VOZOVI

Железничкиот сообраќај Велес-Гевгелија од утре,вторник 02 октомври, ќе биде во прекин поради појавени деформации на бетонски мост што се наоѓа помеѓу станица Градско и крстосница Кукуречани.

Како што соопштија од МЖ Транспорт, прекинот ќе трае до завршување на санацијата на дефектот.

Сепак не треба да се грижат граѓаните од Велес кои до работните места, на училиште и на факултет во Скопје и во обратен правец патуваат со воз. Патничките возови од Велес до Скопје и од Скопје до Велес ќе сообраќаат според редовниот железнички возен ред./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.