Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soobrakajka fin

Во строгиот центар на Велес, вчера 9 октомври, на крстосницата од улците “8-ми Септември“, „Архиепископ Михаил“ и “Страшо Пинџур“ се случи сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл марка „Тумопар“ со велешки регистарски броеви управуван од И.К.(47) од Велес и мотоцикл марка „Кимко“ со велешки регистарски броеви управуван од М.Ѓ.(22) од Велес.

Несреќата се случи околу 15.30 часот.

Во неа со сериозни повреди се здоби возачот на Мотоциклот марка „Тумопар“ И.К кој со возило на Итната медицинска помош беше пренесен во ЈЗУ Општа болница – Велес.

- Пациентот со иницијали ИК, роден 1971 година, е примен на одделението за ортопедија во ЈЗО Општа болница Велес, вчера, вторник 9 октомври, во попладневните часови. Од страна на д-р Зоран Арсовски е упатен на ренген дијагностика и добиени се резултати во кои е констатирана фрактура на подколеница. Пациентот нема витално загрозувачи последици по неговиот живот иако е задржан на болничко лекување на одделението за ортопедија, рече портпаролката на велешката Општа болница, Марина Андова.

Увид на местото на сообраќајката направи екипа на СВР Велес. Таа ќе ги утврдува причините кои довеле до несреќата./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.