Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

SVRVeles novifin

Полицијата ја бара четиринаесет годишната бегалка од Куманово која дошла во Велес, кај својот една година постар љубовник, за потоа заедно да избегаат во непознат правец. Вљубените деца имале врска и веќе им изјавиле на своите родители дека сакаат заедно да живеат. Родителите се спротивставиле на ваквата одлука.

Прво тоа го сторил родителот на малолетното девојче од Куманово, четириесет и четири годишниот Р.Х. Штом во петокот на 15 март, околу 22 часот, девојчето го снемало од домoт таткото пријавил во полициската станица во Куманово додека таткото на малолетното момче, четириесетгодишниот Т.Ј, пријавата во полициската станица во Велес ја поднел триесет минути претходно. Т.Ј и соопштил на полицијата дека истата вечер, околу 19.00 часот во неговиот дом дошло пријавеното женско дете од Куманово, кое било во љубовна врска со неговиот петнаесетгодишен син. Во пријавата родителот напишал дека таа и предходно доаѓала кај нив повеќе пати како и дека во петокот на 15 март , двете деца му кажале дека сакаат да живеат заедно, по што, Т.Ј им кажал дека ќе ги пријави во полиција зашто се малолетници и несака да има проблеми со полицијата. 

Потоа, љубовниот пар, излегол од домот во Велес и заминал во непознат правец.

Полицијата превзема мерки за пронаоѓање на децата. /У.Ј

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.