Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

LenceZdravkin3

Шеесет сиромашни семејства во Велес добија млеко, бебешко млеко во прав, бебешки кашички и бебешко млеко со додатоци . Хуманитарната помош ја обезбеди Банката за храна на Македонија преку програмата „Храна за сите“. 

AnceZdravkinDuskoFejzula

HumanitarnapomosVSSefekt

За Велес, Ленче Здравкин ја превзеде количината на бебешко млеко во прав, бебешки кашички и бебешко млеко со додатоци од складот на Банката за храна во Скопје за потоа да ја распредели на семејства со мали деца, чии родителите не се вработени и не остваруваат приходи или се корисници на социјална заштита.

LenceZdravkin2

Граѓанската организација „Хаус оф Хоуп - Ленче Здравкин“ е дел од мрежата ВСС ефект која во изминатите десетина и повеќе години помогна стотици семејства со храна во државата од различни донатори во светот./У.Ј

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.