Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

veles fin

Утрото на 25 јуни, во 09.30 часот, екипа на Итна помош на ЈЗУ Здравствен дом во Велес била повикана од граѓани кои, на улицата „Ангел Мишев“, виделе маж кој лежи на коловозот. Лекарот во интервенцијата констатирал смрт без траги на насилство.

Тој го пријавил случајот во Секторот за внатрешни работи во Велес. Полицијата направила идентификација и утврдила дека станува збор за лицето А.Р.(67) од Велес.

На лице место увид извршила екипа од СВР Велес. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје. Резултатите од обдукцијата ќе треба да ја утврдат причината за смртта на шеесет и седум годишниот велешанец. /У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново