Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskakontrola fin

Вкупно 43 возила кои вршат јавен превоз на патници во Велес како и во соседните градови Кавадарци и Неготино биле контролирани, вчера, вторник 16 јуни од страна на полициските службеници на Секторот за внатрешни работи во Велес. Технички неисправни биле само три возила. Возилата се од Велес, каде полициските службеници контрола спровеле на 23 возила што вршат јавен превоз на патници. На возачите на неисправните возила им се изречени соодветни казни.

Според соопштението на СВР Велес во Кавадарци, каде биле контролирани 10 возила и во Неготино каде се контролирани 12 возила, ситe биле исправни./У.Ј

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново