Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiska kontrola fin

Два настани се евидентирани во полицискиот билтен што се случиле, изминатиов викенд, на подрачјето што го покрива СВР Велес. Во неделата, на 6 октомври, сообраќајка во Кавадарци и ден подоцна полициска контрола за возење на возила под дејство на алкохол

Сообраќајната незгода се случила во 15.00 часот на ул. „7-ми Септември“ во Кавадарци помеѓу патничко возило марка „Опел корса“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од А.К.(28) и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Љ.П.(24) од Кавадарци. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Општата Болница Кавадарци. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

Во акциската контрола на сообраќајната полиција, спроведена ноќта во саботата спрема неделата, 17 возачи на моторни возила од Велес и од Кавадарци имале повеќе промили на алкохол во крвта од максимално дозволените. Дванаесет од нив се Велешани додека пет се Кавадарчани. 

Полицијата на сите прекршители на законот им изрече соодветни казни. /У.Ј

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.