Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

naslovna75slobodenVeles

Со традиционален прием за делегацијата на Општинската Организација на Сојузот на борците од страна на градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски денеска започна одбележувањето на 75-та годишнината на слободен Велес. Ним, градоначалникот во свое, во име на Советот на Општина Велес како и во име на Велешани им се заблагодари за големиот придонес за слободата што им ја донесоа на своите сограѓани.

BORCI fin

Чествувањето на значајниот јубилеј на градот продолжи на Спомен Костурница каде свежо цвеќе положија и почит на хероите им оддадоа делегациите на Општина Велес, на Општинската организација на Сојузот на борците, на Армијата на Република Македонија, на јавни институции, на политички партии, на здруженија на граѓани како и гостите од збратимените градови поточно делегациите на Општините Ужице и Сомбор од Република Србија

spomenkosturnicaAceNenadizena fin

DelegacijaUziceiSombor

BistiSDSM

Свежо цвеќе и почит беше оддадена и пред бистите на народните херои во Младинскиот парк.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново