Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Karambolkaj Pusta Kula fin

Карамбол во кој учествувале пет возила се случи утрово околу 8 часот кај местото викано Пуста Кула, на автопатот Велес-Скопје. 

Автопатот е целесно затворен за сообраќај, велат за Дума.мк возачи кои се дел од долгата колона со возила. На  ово дел од автопатот има магла.

Од МВР ја потврдија информацијата и соопштија дека на лице место се наоѓаат полициски службеници од СВР Велес./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново