Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

AleksandarPavlov1 fin

На уште еден велешанец денеска на Богојавление - Водици му се насмевна среќата па успеа да го фати крстот. Тоа му се случи на дваесет и седум годишниот Александар Павлов од Бузаана кој една година живее и работи во Копенхаген, Данска.

AleksandarPavlov fin

Kopenhagen1 fin

Фотографиите што Дума.мк ги доби од наши исселеници во Копенхаген покажуваат како нашиот сограѓанин успеа да биде најбрз помеѓу десеттината учесници во манифестацијата и прв да го фати крстот што беше фрлен во Балтичко море.

Kopenhagen fin

Одбележувањето на празникот беше во организација на Македонската Православна Црква – ОА Општина „Св. Климент Охридски“ во Копенхаген и на Македонците кои живеат во Данска./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново