Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Velesodvisoko fin

Информацијата за позитивните велешани на вирусот на денешната прес конференција ја соопшти Министерот за здравство, Венко Филипче. Тројцата сограѓани се дел од вкупната бројка од 29 нови случаи од вчера до денеска или таа изнесува 177 лица на територијата на државата.

sreda fin

-Во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица, напиша на Фејсбук министерот Филипче.

Според информациите на министерството има еден излечен од коронавирус како и два смртни случаи.  

Како што дознава Дума.мк само што заврши седницата на Општинскиот Кризен штаб на Општина Велес која помеѓу останатите ја разгледала состојбата по соопштената информација за првите три случаи на заболени велешани. Од седницата ќе биде издадено соопштение за јавност./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново