Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

velesnoke fin

Ноќта помеѓу 24 и 25 март 2020 година, за време на полицискиот час, поради непочитување на истиот СВР Велес од слобода се лишил четири граѓани додека по две биле лишени, во Кавадарци две и во Неготино.

Против граѓаните кои не ги почитувале мерките за забрана за движење по 21 часот ќе биде поднесена соодветна пријава.

- Во моментот на територијата што ја покрива Секторот за внатрешни работи во Велес, во самоизолација се наоѓаат вкупно 614 лица. Од нив 150 во Велес, 305 во Кавадарци и 159 во Неготино, пишува во соопштението на СВР Велес.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново