Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

velesnoke fin

3.04.2020
Само еден велешанец ноќеска во време на полицискиот час бил на улица наместо дома. Во Кавадарци и во Неготино за време на полицискиот час полицијата не открила и привела граѓани на улица.

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи во Велес повторно се намалува бројот на граѓани во самоизолација поради инфективното заболување „Ковид 19“.

Во споредба со вчерашниот ден кога беа евидентирани 127 самоизолирани граѓани, денеска, вкупниот број изнесува 95.

Од нив 41 се велешани, 45 се кавадарчани и деветмина се од Неготино./У.Ј

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново