Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

LevicaBoban fin2.07

2.07.2020
Политичката партија Левица, како единствена политичка партија која што се залага за правата и интересите на работниците и работничката класа во својата изборна програма предвидува укинување на Извршителите.

-Сите неправди и штетни дејствија кои што извршителите ги направија и сеуште ги прават на обичните граѓани, кои неретко за само еден денар заостанат долг беа ограбувани по десетици илјади денари поради извршителските такси и останати фиктивни трошоци, Левица ќе стави крај на тоа и нема да дозволи никогаш повеќе да се повторуваат легалните грабежи кон граѓаните на Република Македонија. Подобро општество е неопходно. Подобро општество е можно, рече кандидатот за пратеник на Листата во ИЕ. бр.3, Бобан Кочовски.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново