Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Veizensudar2

15.08.2020
Верижниот судар се случил денеска околу 13 часот и во него учесници се четири автомобили кои се движеле во правец од семафорите кон поранешен „Жито Вардар“. Нема повредени во сообраќајната незгода.

Verizensudar fin

Полицијата врши увид. Сообраќајката создаде голем метеж во сообраќајот во Велес бидејќи во тој дел од градот се вози по еднонасочни улици за да се дојде до свртување кон втората главна сообраќајница, улицата „Благој Ѓорев“, да се продолжи право кон новиот дел на градот или да се заврти десно кон градскиот базен и населбата Шорка.

Verizensudar3

За сообраќај, додека не заврши увидот, е затворена улицата што води кон поранешен „Жито Вардар“. /У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново