Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VelesaninaulicakajPosta fin

16.09.2020

Од вчера до денеска, полициски службеници од трите полициски станици на СВР Велес, во Неготино, во Кавадарци и во Велес, за непочитување на Уредбата за носење на лична заштитна маска, казниле вкупно 55 лица.

Во Велес напишани се 37 платни налози, 12 во Кавадарци и шест во Неготино, соопшти СВР Велес./С.А

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново