Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Karpamaale fin

27.09. 2020

Во изминатите 24 часа новозаболени има и шест лица во Свети Николе. Од инфективното заболување, исто така, се излекувани еден велешанец и еден кавадарчанец од вардарски плански регион.

Според објавените податоци на Министерството за здравство и на Институтот за јавно здравје во Велес од досега вкупно заболени 319, активни се 34 лица, во Кавадарци од 236, активни се 49 лица, во Свети Николе од 341, активни се 37лица и во Неготино од 53, активни се 6 лица (12 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново