Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VelespanoramaJavoricentar fin

15.10.2020

10 новозаразени и пет оздравени велешани се регистрирани во изминатите 24 часа од коронавирус. Починат е и велешанец на 67 годишна возраст. Уште двајца пациенти ја изгубија битката со опасното заразно заболување во вардарски плански регион.

Тоа се Светиниколчанец на 69 годишна возраст и Неготинец на 55 години.

Новозаразени се и девет граѓани на Свети Николе, четири на Кавадарци како и пет на Неготино.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира пет оздравени велешани, двајца пациенти од Кавадарци, тројца од Свети Николе и двајца од Неготино.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново