Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Recanizraksonce fin

 27.10.2020 

Рекордни 34 заразени велешани од почетокот на епидемијата на коронавирус во државата. Толку новозаразени граѓани се регистрирани во изминатите 24 часа како заболени од Ковид-19. Ова е највисока бројка со која градот се појавил, за едно деноноќие, во евиденцијата на Министерството за здравство.

Од регионот во Кавадарци се евидентирани нови седум лица, во Свети Николе шест и две во Неготино.

Во починатите вкупно 15 лица во државата регистрирани се и тројцата велешани на возраст од 41 години, 86 години и 57 години.

Според Институтот за јавно здравје денеска има оздравени девет пациенти кои се велешани исто колку и кавадарчани, тројца од Свети Николе и двајца од Неготино./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново