Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

VeleskabolnicaInfektivnonoemvri fin

26.11.2020

Велешанецот починал вчера вечер околу 20 часот откако бил примен на Инфективно одделение во велешка болница поради здравствени проблеми но со направен тест на коронавирус било утврдено дека е позитивен. По тридневно болничко лекување од Интерсно бил префрлен на Инфективно одделение. Таму се лекувал 5 дена од Ковид-19. За жал вчера вечер починал.

Тој е 61 жртва на коронавирусот, од почетокот на епидемијата, во велешко.

Според др Весна Николовска Неделкова денеска во Општа болница Велес се лекуваат вкупно 71 пациенти.

 

DrVesnaNikolovskaNedelkova fin

-Од вкупниот број 60 се позитивно потврдени , 4 сомнителни и 7 со негативни тестови. На кислородна поддршка се 27 пациенти. Пациенти на Инфективно се 48, на Физикална 16 и на Интерно 7 лица, рече портпаролката др Николовска Неделкова.

Таа додаде дека Интерно одделение во велешка болница официјално не е Ковид одделение туку таму само се прифаќаат пациентите кои имаат потреба од дополнително лекување а кои веќе имаат негативни тестови. Од пациентите кои се хоспитализираат на интерно поради други болести а во меѓувреме се тестираат и се Ковид позитивни лекувањето го продолжуваат на Инфективно одделение.

Стоилко Андреевски

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново