Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Infektivnosluzbenvlez fin

27.11.2020

Жена на 70 години од Велес примена пред две недели и маж на 58 години од населба Горно Оризари примен пред два дена се починати денеска на Инфективното одделение во Општа болница Велес. Двајцата пациенти се потврдено позитивни на Ковид.

Со нив вкупната бројка на починати велешани, од почетокот на епидемијата до денеска, изнесува 63.

Во моментов на болничко лекување се наоѓаат вкупно 65 пациенти од кои 56 потврдено позитивни, двајца се сомнителни и 7 со негативни тестови на кои сеуште им е потребна здравствена помош во болнички услови иако тие се водат како оздравени.

Се намали бројот на пациенти кои се на кислородна поддршка за двајца и сега изнесува 25 ковид пациенти .

И понатаму најголем број на заразени се пациенти на Инфективно поточно 47 пациенти, на Физикална се лекуваат 11 додека на Интерно 7 пациенти. Токму последниве се пациентите кои и покрај излекуваноста сеуште имаат потреба од медицинска помош и нега во болнички услови.

Стоилко Андреевски

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново