Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Infektivnooddelenieprozorsolekar fin

13.01.2021

Во Општа болница Велес денеска се лекуваат вкупно 37 ковид пациенти од кои 25 се потврдени позитивни, четири сомнителни и осум пациенти кои имаат негативен тест но се задржани на болничко лекување.


-На кислородна поддршка се вкупно 14 пациенти, од болничките 37 пациенти на Инфективно се лекуваат 31 и на Интерно шест пациенти, рече потпаролката д-р Елеонора Јованова.

Исто така, денеска од болничко лекување испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново