Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolnica veles

25.02.2021

Во Општа Болница Велес хоспитализирани се 38 ковид пациенти. Од нив 28 се потврдени позитивни, тројца се сомнителни и седум пациенти се со негативен брис но задржани на болничко лекување.

-На Инфективно одделение се лекуваат 31 пациент, додека на Интерно одделение само седум пациенти. Од хоспитализираните на кислодорна поддршка се седум пациенти, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

Испишани се тројца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново