Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Infektivnooddelenie1 fin

03.03.2021

Во Општа Болнца Велес вкупно се хосптализирани 29 ковид пациенти. Од нив 26 се лекуваат на Инфектвно одделение и тројца на Интерно.

-Од хоспитализираните пациенти, 21 се потврдени позитивни, двајца сомнителни и шест лица се со негативен брис но задржани на болничко лекување, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

На кислородна поддршка се вкупно осум пациенти.

Во текот на денот испишани се двајца пациенти како оздравени со по еден негативен тест.

Стефани Манева

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново